Godziny otwarcia:
poniedziałek 12:00-18:00
wtorek - czwartek 10:00-18:00
piątek 10:00-16:00
Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenia majątkowe
Ubezpieczenia osobowe
Ubezpieczenia zdrowotne
Gwarancje ubezpieczeniowe
OC w życiu prywatnym
Slider

Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie OC samochodu – jest to ochrona szkód spowodowanych osobom trzecim. Jeśli to Ty będziesz sprawcą wypadku to, szkoda, którą poniesie inny kierowca zostanie zlikwidowana z Twojego ubezpieczenia komunikacyjnego. Natomiast, jeśli to Twój samochód zostanie uszkodzony, będziesz mógł go naprawić korzystając z polisy OC sprawcy zdarzenia.

Jeśli nie wykupisz obowiązkowego OC?

Wówczas za naprawę uszkodzonych samochodów będziesz musiał zapłacić sam. Oprócz tego Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nałoży na Ciebie karę za brak polisy, która jest obowiązkowa.

Ubezpieczenie OC – od czego zależy cena?

Każdy ubezpieczyciel z reguły przygląda się sytuacji swoich potencjalnych klientów. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może także uznać inne czynniki za bardziej pożądane. ale zazwyczaj zwraca się uwagę na:

  • dane właściciela pojazdu – najwyższe składki proponuje się młodym kierowcom, bez doświadczenia za kierownicą (zazwyczaj do 29 r.ż) oraz tym, którzy mają już na swoim koncie kolizję lub wypadek (zwłaszcza w ostatnim roku), a najniższe starszym i doświadczonym, bez szkody na koncie,
  • miejsce zamieszkania kierowcy –  w mieście lub województwie o dużej gęstości zaludnienia oraz takie, w których statystycznie dochodzi do większej ilości wypadków, zawsze  trzeba będzie uiścić wyższą składkę ubezpieczenia komunikacyjnego niż w mniejszych miejscowościach,
  • parametry samochodu –brane są pod uwagę: marka, model, rok produkcji oraz pojemność silnika.

Ubezpieczenie Autocasco – kierowco, czy jest Ci potrzebne?

Autocasco jest to polisa, którą wykupuje się jako dodatek. Kierowcy często zadają sobie pytanie, czy w ogóle jest im potrzebne? Otóż, tylko AC może nam np. zagwarantować wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży samochodu. A jeśli sam staniesz się sprawcą szkody w swoim samochodzie (np. zarysujesz drzwi o stojący na parkingu słupek),to również polisa AC przyjdzie Ci z pomocą.

Przed zakupem autocasco koniecznie trzeba zapoznać się z warunkami umowy, bo są one inne w każdym towarzystwie.  Każde towarzystwo ma prawo oferować inny zakres polisy, w innej cenie. Istnieje kilka istotnych zapisów w umowach ubezpieczenia autocasco, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

  • udział własny – określona kwotowo lub procentowo wartość szkody, którą właściciel pojazdu zobowiązany jest pokryć z własnej kieszeni,
  • amortyzacja części (zużywanie się części) – w przypadku wystąpienia szkody, ubezpieczyciel ma prawo potrącić określony w umowie procent od wartości części nowych, na zasadzie ich zużywania się,
  • franszyza integralna – określona kwotowo lub procentowo wartość szkody, poniżej której towarzystwo nie wypłaci odszkodowania,
  • metoda naprawy auta – kosztorysowa lub serwisowa,
  • suma ubezpieczenia – górna granica odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego, czyli maksymalna wysokość odszkodowania, którą może otrzymać poszkodowany; dzieli się na: stałą sumę ubezpieczenia(niezmienna wartość pojazdu, ustalona na dzień podpisania umowy AC) i zmienną sumę ubezpieczenia (wartość pojazdu na dzień wystąpienia szkody).

Nawet niewielki udział własny lub amortyzacja części mogą obniżyć cenę polisy, a jednocześnie zakres świadczeń nie ulegnie zmianie. Zniesienie tych zapisów może natomiast podnieść cenę ubezpieczenia samochodu. Bez względu na to, na które rozwiązanie się zdecydujesz, pamiętaj, zawsze kieruj się zakresem, a nie ceną w przypadku autocasco.

Assistance – na jaką polisę się zdecydować?

Assistance – dobrowolna polisa, która zapewnia ubezpieczonemu pomoc serwisową, informacyjną lub medyczną. Szczególnie przydaje się:

  • gdy samochód ulegnie awarii na drodze,
  • po awarii,
  • po kolizji lub wypadku.

Przed zakupem polisy warto szczegółowo zapoznać się z warunkami umowy. Z tego względu, iż każde towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje inne warunki. Darmowo lub za niewielką opłatą ubezpieczyciele często dodają podstawową wersję assistance do obowiązkowej ochrony OC. Jeśli jednak potrzebujesz szerokiego zakresu usług pomocowych, warto rozważyć zakup bardziej rozbudowanego pakietu.

    Imię i nazwisko*

    Pesel*

    Rok uzyskania uprawień do kierowania pojazdem **

    Kod pocztowy z dowodu rejestracyjnego*

    Telefon*

    Adres E-mail*

    Temat wiadomości*

    Treść wiadomości*

    Numer rejestracyjny*

    Numer VIN*

    Marka samochodu*

    Model samochodu*

    Rok produkcji*

    Data pierwszej rejestracji*

    Rodziaj paliwa*

    Pojemność silnika*

    Rodzaj pojazdu*

    Zakres ubezpieczenia*

    OCACAC Mini ***Assistance rozszerzonyNNW kierowcy i pasażerówOchrona utraty zniżkiAuto Szyby ****Zielona Karta

    Początek okresu rozliczeniowego*

    Przebieg *****

    Strona kierownicy*

    lewaprawa

    Czy kierującym będzie osoba poniżej 26-go roku życia*

    nietak

    * - pole wymagane
    ** - Nie obowiązkowe jak nie posiada prawa jazdy.
    *** - Kradzież przedmiotu ubezpieczenia, zdarzenia losowe wyrządzone złymi warunkami atmosferycznymi.
    **** - Zgłoszenie potencjalnej szkody na uszkodzoną szybę z tego ryzyka nie ma wpływu na historię szkód z AC.
    ***** - Obowiązkowe po wybraniu w punkcie "Zakres ubezpieczenia" opcji "AC".
    No tags for this post.