Godziny otwarcia:
poniedziałek 12:00-18:00
wtorek - czwartek 10:00-18:00
piątek 10:00-16:00
Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenia majątkowe
Ubezpieczenia osobowe
Ubezpieczenia zdrowotne
Gwarancje ubezpieczeniowe
OC w życiu prywatnym
Slider

O co pyta ubezpieczyciel przed sprzedażą polisy na życie?

Spędzanie wolnych dni z ukochaną osobą i wspólne wychowywanie dzieci to marzenie wielu dorosłych ludzi. Posiadanie rodziny wymaga jednak nie tylko umiejętnego zarządzania czasem, ale także zadbania o przyszłość najbliższych. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku osób, na których spoczywa obowiązek dbania o domowy budżet i stabilność finansową. Aby mieć pewność, że dzieci i współmałżonek poradzą sobie w sytuacji nagłego zgonu jedynego żywiciela rodziny, zdecydowanie warto tym samym zakupić ubezpieczenie na życie. Na co warto zwrócić uwagę przed staraniem się o świadczenie? O co pyta ubezpieczyciel przed sprzedażą polisy?

  Imię i nazwisko*

  Telefon*

  Adres E-mail*

  Temat wiadomości*

  Treść wiadomości*

  Ubezpieczenia na życie – gdzie można je uzyskać?

  Polisy, które zabezpieczają finansowo rodzinę w przypadku śmierci jednego z małżonków, można otrzymać w zdecydowanej większości towarzystw ubezpieczeniowych. Decydując się na podpisanie umowy, warto pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z ofertą różnych firm. Pozwoli to na wybranie , które w pełni odpowie na wszelkie indywidualne potrzeby. Dobrze jest także zwrócić uwagę na wymagania ubezpieczyciela, które należy spełnić przed otrzymaniem wyceny miesięcznej składki i zgody na objęcie polisą. Według artykułu 38 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej pracownik towarzystwa ma bowiem prawo zadać kilka pytań w celu oceny zagrożenia i ryzyka zgonu klienta. Może także poprosić o różne oficjalne dokumenty, które potwierdzą podane informacje.

  Ubezpieczenie na życie Łódź – o co pyta ubezpieczyciel?

  Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada własne procedury przyznawania zgody na zawarcie umowy i sprzedaż polisy. W praktyce oznacza to, że poszczególne firmy mogą zadać klientowi różne pytania. Większość pośredników prosi jednak o podobne informacje, co znacznie upraszcza proces starania się o . Dzięki temu można bez większych trudności przyszykować część potrzebnych dokumentów przed spotkaniem z ubezpieczycielem. Pytania pracownika firmy dotyczą najczęściej przede wszystkim ogólnej kondycji i trybu życia osoby objętej polisą. Informacje te pomagają w ustaleniu wysokości składki i określenia długości czasu trwania umowy.

  O co pyta ubezpieczyciel przed sprzedażą polisy na życie? Kiedy świadczenie może nie zostać przyznane?

  Stan zdrowia osoby zainteresowanej ubezpieczeniem

  Aktualny stan zdrowia i ogólne samopoczucie to jedne z najczęściej poruszanych kwestii przez ubezpieczyciela. Pracownik towarzystwa może zapytać między innymi o przebyte w przeszłości poważne choroby, obecnie występujące schorzenia czy problemy zdrowotne o podłożu genetycznym, które często występują w rodzinie. Nierzadko padają także pytania o alergie czy zażywane lekarstwa.

  Ubezpieczyciel może też poprosić o wypełnienie specjalnego kwestionariusza medycznego, który zwykle jest wystarczającym źródłem informacji na temat zdrowia klienta. Niektóre towarzystwa oprócz tego wymagają również dostarczenia odpowiedniej dokumentacji lekarskiej przygotowanej przez przychodnię. Działanie to ma na celu potwierdzenie zgłoszonych danych w celu uniknięcia próby wyłudzenia ubezpieczenia.

  W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości lub braków w książeczce lekarskiej pracownik towarzystwa ma także prawo skierować klienta na dodatkowe badania. Odbywają się one zwykle na koszt firmy ubezpieczeniowej, dzięki czemu nie obciążają domowego budżetu. Wizyty u lekarza to częsty wymóg podczas zawierania umów opiewających na bardzo wysokie kwoty. Planując duże inwestycje w bezpieczeństwo najbliższych, zdecydowanie warto tym samym przygotować wcześniej wszystkie potrzebne dokumenty i odpowiednio dostosować codzienny grafik. Dzięki temu konieczność wykonania dodatkowych badań nie będzie zaskoczeniem i nie wprowadzi chaosu do napiętego rozkładu dnia.

  o co pyta ubezpieczyciel
  O co pyta ubezpieczyciel – ubezpieczenia na życie Łódź – sprawdź

  O co pyta ubezpieczyciel – wiek i płeć osoby zainteresowanej ubezpieczeniem

  Podczas zawierania umowy w towarzystwie ubezpieczeniowym niemałe znaczenie mają także wiek i płeć klienta. Polisa na życie udzielana jest bowiem najczęściej osobom starszym, które mają od 60 do 70 lat w momencie zakupu świadczenia. Statystycznie przyjmuje się też, że mężczyźni żyją o kilka lat krócej od kobiet. Z tego powodu płeć osoby ubezpieczanej odgrywa niezwykle ważną rolę w procesie oceny zagrożenia i ustalenia czasu trwania umowy.

  Wykonywany zawód i związane z nim ryzyko nagłego zgonu

  To, czy zostanie przyznana, zależy także od rodzaju wykonywanej na co dzień pracy zarobkowej. Klient może bowiem nie otrzymać zgody na podpisanie umowy i otrzymanie ubezpieczenia, jeśli specjalizuje się w zawodach wiążących się ze zwiększonym ryzykiem zgonu, choroby czy urazu. Dotyczy to między innymi kierowców, budowlańców, górników czy pracowników fabryk. Aby uniknąć zbędnych i stresujących trudności, zdecydowanie warto tym samym zapoznać się wcześniej z zasadami wybranego towarzystwa. Pozwoli to na znaczne zaoszczędzenie czasu i znalezienie firmy, która posiada w swej ofercie polisy przeznaczone dla osób pracujących w zawodach o zwiększonym ryzyku.

  O co pyta ubezpieczyciel – styl życia i nawyki, które negatywnie wpływają na zdrowie

  Klienci często zastanawiają się, o co pyta ubezpieczyciel przed sprzedażą polisy na życie. Pomimo to wiele osób nie spodziewa się konieczności opisania swoich nawyków i sposobów na spędzanie wolnego czasu. Pytania na te tematy to jednak standardowa procedura podczas spotkania z pracownikiem towarzystwa ubezpieczeniowego. Pośrednik może zapytać między innymi o styl odżywania, stosowane diety, rodzaje spożywanych posiłków, czy częstotliwość uprawiania sportu. Często padają także pytania o nałogi, takie jak nadmierne spożywanie alkoholu czy palenie papierosów. Zdecydowanie warto podawać tylko prawdziwe informacje i niczego nie zatajać, aby ubezpieczyciel mógł trafnie ocenić aktualny stan zdrowia i poprawnie wyliczyć miesięczną składkę. W przeciwnym razie pracownik firmy może nie udzielić zgody na podpisanie umowy. Dzięki rzetelnym odpowiedziom zostanie również w pełni dostosowana do potrzeb ubezpieczanej osoby. Załatwianie wszelkich formalności przebiegnie zaś sprawnie i nie zajmie wiele czasu.

  Ubezpieczenie na życie – cennik i inne detale, o których warto pamiętać

  Sprawdzenie, o co pyta ubezpieczyciel przed sprzedażą polisy na życie to pierwszy ważny krok w stronę udanego spotkania z pracownikiem towarzystwa. Oprócz tego warto także porównać ceny wybranych polis oraz zapoznać się z zakresem ich ochrony ubezpieczeniowej. Pozwoli to na dodatkowe zabezpieczenie przyszłości najbliższych i ułatwienie im uporania się ze wszelkimi formalnościami. Dobrze jest także sprawdzić, w jaki sposób bliscy mogą uzyskać zebraną kwotę w przypadku nagłego zgonu osoby ubezpieczonej i jak długo trwa proces wypłaty świadczenia. Dzięki temu wybrana polisa na życie odpowie na wszelkie indywidualne potrzeby każdego członka rodziny. Nie skomplikuje także dostępu do pieniędzy, co doskonale zabezpieczy sytuację finansową najbliższych.

  Ubezpieczenia na życie Łódź – podsumowanie

  to rozwiązanie, z którego współcześnie korzysta coraz więcej osób. Decydując się na zawarcie umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, zdecydowanie warto przygotować wcześniej wszystkie potrzebne informacje i dokumenty. Pozwoli to na znaczne skrócenie wszelkich formalności. W razie pytań dobrze jest także skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym drogą mailową lub telefoniczną w celu poznania szczegółów dostępnych ofert i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Dzięki temu wybrana polisa na życie doskonale spełni swoje zadanie i pomoże najbliższym zachować stabilność finansową w każdej sytuacji.

   Imię i nazwisko*

   Telefon*

   Adres E-mail*

   Temat wiadomości*

   Treść wiadomości*