Godziny otwarcia:
poniedziałek 12:00-18:00
wtorek - czwartek 10:00-18:00
piątek 10:00-16:00
Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenia majątkowe
Ubezpieczenia osobowe
Ubezpieczenia zdrowotne
Gwarancje ubezpieczeniowe
OC w życiu prywatnym
Slider

Kiedy kupić ubezpieczenie na życie i dlaczego warto?

W codziennym życiu spotykają nas różne wydarzenia. Jedne są dobre, inne złe. Każde z nich dotyka nas także w różnym stopniu i zakresie. Choć większości z nich nie jesteśmy w stanie przewidzieć, możemy się jednak zabezpieczyć przed ich skutkami. W jaki sposób? Doskonałym rozwiązaniem może być wykupienie polisy. Co nam daje taki produkt? Kiedy kupić i co warto wiedzieć na jego temat?

  Imię i nazwisko*

  Telefon*

  Adres E-mail*

  Temat wiadomości*

  Treść wiadomości*

  Przezorny, zawsze ubezpieczony – czyli, czemu służy ?

  Życie jest nieprzewidywalne, wie o tym każdy dorosły człowiek. Choć staramy się przewidywać i patrzeć perspektywicznie, nie jesteśmy w stanie zapobiec każdemu złemu zdarzeniu, które może mieć miejsce. To może wydawać się niepokojące i niebezpieczne, ale w rzeczywistości nie jesteśmy tak całkiem bezbronni. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zakup polisy na życie – jedynego w swoim rodzaju zabezpieczenia przed skutkami zdarzeń losowych.

  Choć nie mamy możliwości przewidzieć i odpowiednio zabezpieczyć się przed wystąpieniem różnych życiowych zdarzeń, często bardzo przykrych, możemy starać się niwelować ich skutki. Duża część wypadków, takich jak nagła choroba, stłuczka samochodowa, a czasem niestety nawet śmierć bliskiej osoby, może skutkować poważnymi konsekwencjami. Zwykle, oprócz skutków emocjonalnych, wiążą się one z koniecznością sporych wydatków. Kosztowne leczenie, naprawa samochodu czy brak możliwości zarobkowania to niestety często ogromne obciążenie dla naszego budżetu. Większość z nas nie dysponuje przecież oszczędnościami, które można w razie potrzeby uruchomić. pozwala opłacić niezbędne operacje, zabiegi czy naprawy, a nawet zapewnić utrzymanie w czasie niezdolności do pracy. Kiedy najlepiej kupić ? Jak najlepiej zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi zdarzeniami losowymi?

  Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie dla siebie i swoich bliskich?

  Zwykle, kiedy w naszym życiu jest wszystko w porządku i nie dzieje się nic nieprzewidzianego, nie czujemy potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Dobrze jednak zacząć myśleć perspektywicznie. Nie zawsze mamy możliwość wszystko zaplanować i dostrzec zawczasu ewentualne ryzyko. Niestety, kiedy już dojdzie do jakiegoś przykrego zdarzenia losowego, zwykle nie mamy już pola do manewru. Często zostajemy z niczym, a problemy zaczynają rosnąć, jak grzyby po deszczu. Zamiast więc walić głową w mur, lepiej pomyśleć, w jaki sposób można zabezpieczyć się przed przykrymi skutkami różnych wypadków.

  Jeśli już zdarzy się w naszym życiu coś przykrego, nagła choroba, wypadek, a nawet śmierć kogoś z rodziny, ubezpieczenie zapewnia nam środki pieniężne, które pomogą w trudnej sytuacji. Dotyczy to nie tylko nas samych, ale również naszych dzieci czy współmałżonka.

  Oczywiście, polisa nie zapobiegnie złym wydarzeniom. Pomoże jednak łatwiej zmierzyć się z ich skutkami. Wypłata środków pieniężnych ustalonych w umowie pozwala często poradzić sobie z konsekwencjami zdarzeń takich jak choroba czy niezdolność do pracy. Ubezpieczenie obejmuje wypłatę świadczenia z tytułu zdarzeń losowych, które mają wpływ na dalsze funkcjonowanie nas i naszej rodziny. W zależności od indywidualnych ustaleń pomiędzy osobą ubezpieczoną a przedsiębiorstwem ubezpieczeniowym określa się zakres ochrony oraz wysokość ewentualnego świadczenia. Tego typu rozwiązanie daje ogromny komfort, który sprawia, że czujemy się spokojniejsi i lepiej zabezpieczeni na wypadek nieprzewidzianych i przykrych zdarzeń.

  Kiedy kupić ubezpieczenie na życie i dlaczego warto?
  Kiedy kupić ubezpieczenie na życie i dlaczego warto?

  Jaką polisę na życie najlepiej wykupić?

  Co do zasady, ubezpieczenie na życie stanowi gwarancję wypłaty świadczenia pieniężnego w wyniku wypadku, nagłej choroby czy innego zdarzenia, które mogłoby uniemożliwić nam zarabianie i utrzymanie rodziny.  Środki uzyskane w ten sposób można spożytkować między innymi na podjęcie niezbędnego leczenia, przeprowadzenia operacji czy zabiegu, a nawet, w najbardziej skrajnych przypadkach, stanowią one źródło utrzymania w razie śmierci kogoś z rodziny. Nawet najdoskonalsze ubezpieczenie na życie nie przywróci życia komuś bliskiemu. Nie cofnie także czasu. Z pewnością pomoże jednak poradzić sobie z koniecznymi wydatkami, na które zwykle w takich okolicznościach nie jesteśmy przygotowani.

  Wybór konkretnego rozwiązania zawsze zależeć będzie od indywidualnej umowy. Zanim udamy się do wybranego ubezpieczyciela, najlepiej odpowiedzieć sobie samodzielnie na pytanie, jaka polisa jest nam potrzebna. Warto ustalić, jaka jest nasza sytuacja życiowa, potencjalne ryzyko oraz inne uwarunkowania. Dobrze jest także wcześniej porównać kilka ofert, ponieważ poszczególne ubezpieczenia w różnych firmach mogą różnić się od siebie (zakresem, wysokością świadczenia, składki, etc.). Najlepiej w tym celu wybrać się do pośrednika, który przeprowadzi z nami rodzaj wywiadu dotyczącego naszego życia, a następnie dobierze dostępne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb.

  Czy jedna polisa na życie wystarczy?

  Teoretycznie mogłoby się wydawać, że wykupienie kilku polis to dobra opcja. W praktyce jednak większość doradców sugeruje, że nie warto iść tą drogą.

  W tym względzie najlepiej postawić na jakość, a nie na ilość. Należy przy tym pamiętać, że każde ubezpieczenie wymaga regularnego opłacania składek. Mając często ograniczony budżet, trudno nam będzie regulować je wszystkie. Tym bardziej że liczenie na to, że zaspokoją one, w razie czego, wszystkie nasze potrzeby może być naprawdę ryzykowne.

  Zamiast więc kupować kilka różnych polis, znacznie lepszą opcją będzie dopasowanie jednej, ale takiej, która sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom. Co prawda, w przypadku świadczenia sumują się, ale opłacanie co miesiąc wszystkich składek może być dla nas dużym obciążeniem. Zamiast więc generować nowe wydatki, lepiej jest porównać poszczególne oferty i wybrać tę, która najlepiej będzie odpowiadać naszym potrzebom. Przed zakupem należy sprawdzić zakres oraz wysokość ewentualnego świadczenia. Różne towarzystwa mają bowiem różne spektrum ubezpieczenia. Dobrze jest zwrócić także baczną uwagę na szczegółowe warunki, aby w razie czego uniknąć zupełnie zbędnych problemów i rozczarowań. Bez obaw jednak, w takich sytuacjach przychodzi doświadczony doradca ubezpieczeniowy. Z jego pomocą z pewnością dobierzemy rozwiązanie idealne do potrzeb i naszej aktualnej sytuacji.

  Kiedy kupić ubezpieczenie na życie?

  W tej kwestii nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Większość specjalistów podpowiada jednak, by nie zwlekać z tego rodzaju rozwiązaniem. Choć nie ma ustalonej żadnej granicy, po której przekroczeniu należy rozważyć taki krok, przyjmuje się, że im wcześniej, tym lepiej. Oczywiście zakup polisy wymaga od nas pełnoletności, chyba że ktoś wykupi ubezpieczenie w naszym imieniu. Jeśli jednak możemy już wylegitymować się dowodem osobistym, nie ma przeszkód, aby wykupić dla siebie ubezpieczenie.

  Choć młodość rządzi się swoimi prawami, nie mamy żadnej gwarancji, że na pewno nie wydarzy się nic nieprzewidzianego. Nawet w tym wieku może zdarzyć się coś, co zachwieje naszą dotychczasową stabilizacją. Dlatego właśnie nie warto czekać z wykupieniem polisy na życie. Przezorność w tym względzie może dać nam spokój i zabezpieczenie na długo. Oby nigdy nam się ono nie przydało, jednak sama świadomość, że dysponujemy zabezpieczeniem tego rodzaju, może sprawić, że będziemy spać spokojniej. Jest to rozwiązanie tym lepsze, jeśli mamy już swoją rodzinę na utrzymaniu. W pewnym zakresie zapewnia również ochronę naszym bliskim, szczególnie jeśli to nam przydarzy się jakiś nieszczęśliwy wypadek.

  Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele różnych rodzajów polis. Mnogość rozwiązań może być odrobinę dezorientująca, dlatego najlepiej udać się do profesjonalnego doradcy. Dzięki temu, w oparciu o nasze wytyczne i sytuację życiową, dopasuje on ubezpieczenie na życie idealne do potrzeb. Warto zadbać o taką ochronę, aby spokojniej patrzeć w przyszłość, bez obaw o skutki ewentualnych wypadków losowych.

   Imię i nazwisko*

   Telefon*

   Adres E-mail*

   Temat wiadomości*

   Treść wiadomości*