Godziny otwarcia:
poniedziałek 12:00-18:00
wtorek - czwartek 10:00-18:00
piątek 10:00-16:00
Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenia majątkowe
Ubezpieczenia osobowe
Ubezpieczenia zdrowotne
Gwarancje ubezpieczeniowe
OC w życiu prywatnym
Slider

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Życie jest piękne i ekscytujące, ale także bywa trudne. Czasami przynosi fantastyczne podarki, ale również zdarza się, że pojawiają się ciężkie doświadczenia. Dlatego warto przygotować się na każdą ewentualność i zapewnić sobie oraz rodzinie solidne zabezpieczenie finansowe. Wspaniałym sposobem jest zakup polisy ubezpieczeniowej. Jednakże wybór właściwego rozwiązania wcale nie jest prostym zadaniem. Osoba, która zdecyduje się na taką opcję, musi rozważyć wiele czynników, zanim wykupi odpowiednią usługę. Sprawdź zatem, jak wybrać i nareszcie spać spokojnie oraz czerpać pełną radość z darów życia.

  Imię i nazwisko*

  Telefon*

  Adres E-mail*

  Temat wiadomości*

  Treść wiadomości*

  Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

  Dobra to taka, która jest właściwie dopasowana do stylu ubezpieczonego i jego rodziny. Dlatego podczas analizy poszczególnych rozwiązań zobacz, od jakich ryzyk przewiduje ona wypłatę środków finansowych. Zweryfikuj, jakie jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Co więcej, zwróć uwagę, na wysokość odszkodowania. Pieniądze muszą zabezpieczyć przyszłość Twoją i najbliższych. Ponadto, istotną kwestię stanowi też wysokość składki. Wydatek nie może w dużym stopniu obciążać budżetu domowego, a więc musi być dostosowany do Waszych możliwości finansowych.

  Ubezpieczenie na życie, czyli jakie wyróżnia się rodzaje ochrony?

  Zapoznając się z ofertą rynkową zobaczysz, że występują różne rodzaje ubezpieczeń na życie. Zacznijmy od standardowej opcji, czyli polisy ochronnej. Towarzystwa ubezpieczeniowe kierują ją do osób, które ukończyły 18 rok życia. Górna granica wieku różni się w zależności od firmy i wynosi najczęściej 70 lat. Jednakże zdarza się, że wartość ustala się na dużo niższym poziomie. W przypadku indywidualnej polisy ochronnej to ubezpieczony decyduje o sytuacjach, których wystąpienie wymaga wypłaty środków finansowych przez towarzystwo ubezpieczeniowe. W rezultacie wysokość składki ma bardzo szeroką rozpiętość, od 35 złotych do nawet 400 złotych.

  Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia ochronno-inwestycyjnego?

  Rozważając różne rozwiązania, możesz zdecydować się także na ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne. Zgodnie z nazwą stanowi ono rekompensatę finansową nie tylko na wypadek śmierci, ale również zdarzeń losowych przewidzianych w porozumieniu zawartym między ubezpieczycielem a ubezpieczonym. W ten sposób nie tylko zapewnisz godny byt rodzinie, gdy Ciebie zabraknie, ale także skutecznie zadbasz o przyszłość dzieci. Dzięki tej polisie zainwestujesz swoje oszczędności, które zagwarantują Ci i najbliższym dobre warunki bytowe w niesprzyjających okolicznościach lub podczas kryzysu.

  A może polisa na życie ochronno-oszczędnościowa?

  Na bardzo podobnej zasadzie funkcjonuje polisa na życie ochronno-oszczędnościowa. Dzięki niej nie będziesz martwić się tym, co zrobi Twoja rodzina, gdy spadnie na Ciebie jakieś trudne wydarzenie, wypadek lub śmierć. Co więcej, produkt pozwoli Ci także gromadzić środki finansowe w trosce o swoją przyszłość i najbliższych Ci osób. Może mieć ona także charakter polisy posagowej. Dzięki temu sfinansujesz swoim pociechom studia, kupisz mieszkanie lub ułatwisz start w dorosłe życie. W rezultacie ta kwestia nie będzie Ci już spędzać snu z powiek. Poczucie bezpieczeństwa, jakie doświadczysz za sprawą tego ubezpieczenia, pomoże Ci czerpać większą radość z tego, co jest tu i teraz.

  Pozostałe rodzaje

  Inna opcja związana z ubezpieczeniem na życie uwzględnia polisę bezterminową, którą towarzystwa kierują do seniorów. Dzięki niej najbliższa rodzina może liczyć na wsparcie finansowe po śmierci krewnego. Natomiast dla dzieci warto wykupić ubezpieczenie w razie nieszczęśliwego wypadku. Maluchy nie znają słowa nie i są niezwykle ciekawe wszystkiego, co ich otacza. Dlatego często popadają w różnego rodzaju kłopoty w szkole, na podwórku, czy na wycieczce klasowej. Takie ubezpieczenie pomoże w szybkim powrocie do sprawności i rekonwalescencji.

  jak wybrać ubezpieczenie na życie
  Jak wybrać ubezpieczenia na życie Łódź

  Co to jest suma ubezpieczenia?

  Niezwykle istotny element każdej polisy stanowi tak zwana suma ubezpieczenia. Warto zatem dowiedzieć się, co to konkretnie jest i o czym informuje. Wartość ta oznacza maksymalną kwotę, jaką mogą otrzymać bliscy, gdy dojdzie do Twojej śmierci. Natomiast w przypadku innych ryzyk, warto zapoznać się ze specjalnym dokumentem pod nazwą Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Przeglądając ofertę, znajdziesz tam przejrzystą tabelkę zawierającą listę zdarzeń i odpowiadającą konkretnej sytuacji wartość procentową całej sumy zdarzenia. W przypadku zgonu rodzina ubezpieczonego może liczyć na wypłatę środków w wysokości od 10 tysięcy złotych do nawet miliona. Istotną kwestią jest to, że świadczenie wypłaca się jednorazowo.

  Co to jest wyłączenie odpowiedzialności?

  Znaczącą kategorią w słowniku związanym z terminologią dotyczącą ubezpieczeń jest tak zwane wyłączenie odpowiedzialności. Pojęcie to uwzględnia zdarzenia, po zaistnieniu których towarzystwo ubezpieczeniowe niestety nie wypłaci odszkodowania. Na liście tej najczęściej znajduje się samobójstwo, zgon w wyniku choroby alkoholowej lub uzależnienia narkotykowego, bądź też udział w akcie przestępczym.

  Jakie czynniki wpływają na wysokość ceny ?

  Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wielu elementów. Na koszt polisy wpływa między innymi wiek ubezpieczeniowego. Co więcej, firmy ubezpieczeniowe biorą też pod uwagę stan zdrowia zainteresowanego, czas obowiązywania ubezpieczenia oraz zakres ochrony. Natomiast, gdy wybierzesz pakiet od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, towarzystwo uwzględni też rodzaj pracy i wykonywany przez Ciebie zawód. Pamiętaj jednak o tym, że nie wysokość składki jest tutaj najważniejsza. Oczywiście musi być ona dopasowana do Twoich możliwości finansowych. Jednakże zadbaj przede wszystkim o to, aby ubezpieczenie było adekwatne do Twojego stylu życia i potrzeb rodziny. Kierowanie się ceną może doprowadzić do sytuacji, w której comiesięczny wydatek będzie tylko bezsensownym kosztem.

  Jak wybrać ubezpieczenie na życie? Ubezpieczenie grupowe a indywidualna

  Opcją, którą warto rozważyć jest wybór pomiędzy ubezpieczeniem grupowym a indywidualną polisą na życie. Z pierwszym rozwiązaniem z pewnością spotkasz się w pracy. Pracodawcy poza obowiązkowymi pakietami oferują załodze dodatkowe możliwości, w tym grupowe ubezpieczenie na życie. W tym przypadku każdy członek zespołu otrzymuje takie same parametry. Jednakże bardzo często istnieje też możliwość przedłużenia umowy po zakończeniu współpracy z konkretną firmą, W takich okolicznościach ubezpieczonemu proponuje się już indywidualne warunki ściśle dopasowane do jego potrzeb. Drugi rodzaj ubezpieczenia pozwala decydować zainteresowanemu o zakresie ochrony, a także wysokości sum odszkodowania.

  Wiele osób żyje w przekonaniu, że ubezpieczenie na życie to zbędny wydatek. Jest to jednak błędne stwierdzenie. Taką opinią najczęściej kierują się ludzie, którzy nie doświadczyli jeszcze trudnej sytuacji w swoim życiu. Niestety bolesne doświadczenia spływają na człowieka i nic nie można na to poradzić. Lepiej pomyśleć o tym wcześniej i zapewnić spokój nie tylko sobie, ale także najbliższym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Mamy wiele opcji, wśród których z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla siebie. W razie potrzeby służymy pomocą i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości. Co więcej, na naszej stronie internetowej są najważniejsze i przejrzyste informacje, a także cennik, który pozwoli w pewien sposób przewidzieć wysokość składki. Szukasz dobrego ubezpieczenia na życie w Łodzi? Umów się na spotkanie z naszym specjalistą i zapewnij sobie bezpieczną przyszłość.

   Imię i nazwisko*

   Telefon*

   Adres E-mail*

   Temat wiadomości*

   Treść wiadomości*