Godziny otwarcia:
poniedziałek 12:00-18:00
wtorek - czwartek 10:00-18:00
piątek 10:00-16:00
Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenia majątkowe
Ubezpieczenia osobowe
Ubezpieczenia zdrowotne
Gwarancje ubezpieczeniowe
OC w życiu prywatnym
Slider

Grupowe ubezpieczenie na życie – wady i zalety

Grupowe podobnie, jak indywidualne, ma na celu chronić daną osobę i wspierać w trudnych sytuacjach. Polisa jest przykładem takiego ubezpieczenia. Uwzględnia się w niej zakres ochrony w przypadku poważnego zachorowania lub śmierci. Po zdiagnozowaniu u człowieka ubezpieczonego określonej choroby, która objęta jest ubezpieczeniem, otrzyma on wypłatę świadczenia. Jest to zatem bardzo dobry sposób na wsparcie, w przypadku konieczności zakupu np. sprzętu rehabilitacyjnego, czy zamówienia prywatnych wizyt u lekarza, bądź rehabilitacji. W takich przypadkach może się okazać, że koszty leczenia przerastają nasze możliwości wynikające z domowego budżetu.

Należy zaznaczyć, iż podstawowe grupowe ma chronić przede wszystkim na wypadek naszej śmierci. Zabezpieczamy w ten sposób swoich bliskich, wskazanych w umowie jako uposażonych. Otrzymają oni wówczas wypłatę świadczenia, które mogą przeznaczyć na dowolny cel.

Grupowe ubezpieczenie na życie jest proponowane przez pracodawcę. Zanim podejmiemy decyzję w tej sprawie warto jest sprawdzić, jakie są jego zalety oraz wady. Dowiemy się wówczas, czy tego typu rozwiązanie jest dla nas opłacalne.

    Imię i nazwisko*

    Telefon*

    Adres E-mail*

    Temat wiadomości*

    Treść wiadomości*

    Ogólne różnice między ubezpieczeniami na życie grupowym i indywidualnym

    Ubezpieczenie grupowe to najczęściej ubezpieczenie pracownicze, które jest proponowane przez pracodawcę każdemu współpracownikowi. Mamy zatem możliwość ubezpieczyć się na wypadek śmierci, bądź też innych zdarzeń w wybranym przez pracodawcę towarzystwie. Najczęściej jest ono opłacane przez samego pracodawcę lub ustalona suma jest potrącana z naszego wynagrodzenia.

    Tymczasem indywidualną polisę na życie musimy załatwić samodzielnie. W tym przypadku niezależnie od tego, z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym zdecydujemy się podpisać umowę, określamy dokładnie zakres interesującej nas ochrony. Wybieramy sami ofertę porównując ceny innych ofert.

    Cena zbiorowego waha się od 50 do kilkuset złotych miesięcznie. Za taką składkę możemy otrzymać pakiet obejmujący nawet kilkanaście zdarzeń objętych ochroną. Jednak sumy ubezpieczenia mogą znacznie się różnić na naszą niekorzyść.

    Grupowe ubezpieczenie na życie – wady i zalety

    Grupowe ubezpieczenie na życie może okazać się komfortowym rozwiązaniem, chociażby ze względu na to, że nie musimy szukać ofert na własną rękę. Pracodawca bowiem proponuje nam gotowy zakres ochrony, natomiast płatnościami zajmuje się sam lub co miesiąc potrąca nam ratę z wypłaty. Nie musimy zatem pamiętać o przelewach. Dodatkowo w polisach grupowych często nie wymaga się długich i szczegółowych ankiet medycznych. W ten sposób zaoszczędzamy nasz czas. Większość towarzystw ubezpieczeniowych uwzględnia w tzw. “grupówkach” krótszą karencję na określone zdarzenia. Oznacza to, że nie musimy czekać kilku czy kilkunastu miesięcy na wzięcie pełnej odpowiedzialności za zdarzenia objęte umową.

    Zaletą i wadą takich ubezpieczeń jest gotowy pakiet ryzyk oraz jednakowa suma ubezpieczenia dla każdego pracownika. Jednak okazuje się, że dla niektórych osób to po prostu komfort, a tymczasem dla innych wada. Aktualnie na rynku ofert towarzystw ubezpieczeniowych są takie, które dają możliwość indywidualnego rozszerzenia ochrony w ramach ubezpieczenia grupowego. Takie działanie jest zalecane, bowiem umożliwia porównanie zakresu ochrony oraz cen w wielu towarzystwach. Można zatem dopasować ofertę do swoich potrzeb i uwzględnić np. polisę zdrowotną, transport medyczny i rozszerzyć na wypadek zachorowania na raka.

    Jeżeli chcemy równocześnie chronić swoje życie i zdrowie, a także oszczędzać pieniądze na przyszłość, możliwości są ograniczone. Taka opcja jest w indywidualnych ubezpieczeniach na życie. Wadą grupowych ubezpieczeń na życie może być również niższa suma ubezpieczenia. Z tego wynika, że w razie śmierci, nasi bliscy otrzymają mniejszą kwotę świadczenia. Warto szczególnie zwrócić uwagę na ten element polisy. Oczywiście cena za polisę także jest niższa. W świetle powyższego trzeba się więc zastanowić, co dla nas jest korzystniejsze.

    Ubezpieczenie grupowe na życie – co obejmuje?

    Zakres ochrony w grupowym ubezpieczeniu na życie obejmuje gotowy pakiet ryzyk. Należy do nich kilka, bądź kilkanaście ryzyk, w zależności od tego, z jakim ubezpieczycielem podejmie współpracę pracodawca. Na zakres ochrony nie mamy wpływu ani przed podpisaniem umowy, ani w trakcie jej trwania. Jednak ważne jest to, że do grupowego ubezpieczenia na życie, tak jak w przypadku indywidualnego, możemy też dopisać swoich bliskich — małżonka, dzieci, a także rodziców czy teściów. Trzeba się koniecznie dowiedzieć, czy mamy taką możliwość.

    Czy można mieć ubezpieczenie grupowe i indywidualne jednocześnie?

    Oczywiście, że można mieć oba takie ubezpieczenia. Jeżeli stwierdzimy, że grupowe ubezpieczenie nie spełnia naszych podstawowych potrzeb, to możemy mieć polisy grupowe i indywidualne. Szczególnie ma to znaczenie, gdy potrzebujemy kompleksowej ochrony dla siebie i rodziny. Wtedy warto wykupić także indywidualną polisę na życie. Sami dopasujemy ją do swojego stylu życia oraz zabezpieczymy się na wypadek zagrożenia zdrowia. Jeżeli nawet dojdzie do zdarzenia, które jest objęte ochroną zarówno w jednym, jak i w drugim ubezpieczeniu, to otrzymujemy wypłatę świadczenia ze wszystkich posiadanych polis.

    grupowe ubezpieczenie na życie
    Grupowe ubezpieczenie na życie – ubezpieczenia na życie Łódź – sprawdź

    Porównanie cen ubezpieczenia indywidualnego i grupowego

    W przypadku, gdy nie jesteśmy zdecydowani na rodzaj ubezpieczenia, to należy skorzystać z porad firm oferujących takie polisy. Najważniejsze jest zatem sprawdzenie adekwatności ceny do zakresu ochrony oraz sumy ubezpieczenia. Istotne jest, aby sprawdzić, czy na liście ryzyk są takie, które nas interesują. Koniecznie trzeba sprawdzić jakie ceny proponują towarzystwa za ubezpieczenie indywidualne. Korzystając z ofert multiagencji, nie musimy wybierać się do każdego ubezpieczyciela osobno. Wystarczy, że podamy podstawowe dane, a następnie porównamy zakres ochrony oraz ceny składek. Ważne jest też sprawdzenie, czy niska cena w grupowym ubezpieczeniu u pracodawcy idzie w parze z niską sumą ubezpieczenia. Te porady pomogą nam w łatwiejszym podjęciu decyzji, które z ubezpieczeń wybrać, czy zdecydować się np. na oba jednocześnie.

    Polisa na życie – co zawiera i ile kosztuje?

    Polisa ubezpieczeniowa na życie pozwala zabezpieczyć dzieci i najbliższych na wypadek najgorszego. Często zdarza się, że jest jednym z elementów, który umożliwia uzyskanie lepszych warunków podczas zawierania różnego rodzaju zobowiązań, przede wszystkim przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Kupno polisy na życie jest w zasadzie łatwe, jednak przy wyborze oferty, warto zwrócić uwagę na jej szczegóły. Szukając ofert polis na życie można je znaleźć w Internecie. Nie mniej jednak najlepszy rezultat i szybszą decyzję podejmiemy po indywidualnym rozpatrzeniu dostępnych propozycji.

    Przeglądając na szybko stawki ubezpieczenia w Internecie można znaleźć wiele z pozoru podobnych polis na życie ze składką miesięczną na zbliżonym poziomie. Porównując warunki znalezionych ofert, często okazuje się, że różnice pomiędzy nimi są dość istotne. Nie każda ze standardowych polis na życie będzie odpowiadać indywidualnym preferencjom ubezpieczonego. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zakupie dodatkowej polisy, która zabezpieczy ważny dla nas obszar.

    Zakres

    może mieć zróżnicowany zakres ochrony. Podstawowa polisa obejmuje zabezpieczenie w formie świadczenia o określonej wysokości. Świadczenie to ma być wypłacone osobom uposażonym w przypadku śmierci ubezpieczonego. Jednak polisy na życie mogą zawierać szereg dodatkowych opcji. Jest to ubezpieczenie dodatkowe, które umożliwia rozszerzenie ochrony zarówno ubezpieczonego, jak i jego rodziny.

    Cel zakupu ubezpieczenia na życie

    Ubezpieczenia na życie to produkty, które przede wszystkim mają zabezpieczyć dzieci i bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego. Na takie polisy często decydują się osoby aktywne zawodowo i świadome ryzyka, jakie niesie ze sobą codzienne życie. Oprócz nieprzewidzianych wypadków znane są nam osoby umierające na skutek poważnego zachorowania. Niektórzy z nich w ich wyniku trwale tracą zdolność do wykonywania pracy i utrzymywania siebie oraz najbliższych.

    Standardowa – co obejmuje?

    Jest to zabezpieczenie najbliższych do czasu, kiedy otrząsną się po śmierci najbliższej osoby lub jej niezdolności do samodzielnej egzystencji.

    Ważne jest także korzystanie z usług agentów ubezpieczeniowych. Agencja Ubezpieczeniowa AZET oferuje szeroko rozumiane ubezpieczenia majątkowe przodującego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zajmuje się także kompleksową obsługą klientów indywidualnych oraz firm w zakresie ubezpieczeń majątkowych, oraz na życie. Firmom proponuje ochronę od wszelkiego ryzyka. Warto jest zatem zapoznać się z jej ofertą ubezpieczeniową.

      Imię i nazwisko*

      Telefon*

      Adres E-mail*

      Temat wiadomości*

      Treść wiadomości*